Vymeňte vašu starú dlažbu za prírodný kamenný koberec 

Návod na pokládku kamenného koberca v interiéri

Ako pripraviť podklad

Kvôli spotrebe aplikovaného materiálu musí byť podklad v interiéri pred pokládkou suchý, čistý a ideálne rovný.

Ako pripraviť zmes

Do pripravenej nádoby nalejte zložku A a zložku B spojovacej emulzie v predpísanom pomere pozri "Miešanie emulzie pre základnú aplikáciu". Obe zložky dôkladne premiešajte, najlepšie L miešadlom pri nízkych otáčkach miešadla. Obsah vreca s kamenivom vsypte do plastovej nádoby, 25l stavebného vedrá či murárskeho "kalfasu". Celú pripravenú zmes emulzie vlejte do nádoby s kamenivom. Kamenivo nepridávajte do nádoby dodatočne! Potom poriadne emulziu s kamenivom premiešajte.

Ako aplikovať základnú vrstvu

Takto pripravenú zmes rozprestrite drevenou latou na pripravený podklad vo vrstve cca 5-10 mm. Povrch vyhlaďte oceľovým hladidlom. Počas aplikácie náradie neustále utierajte riedidlom na báze acetónu, napr. S 6006, aby sa na neho zmes nelepila. Takto postupujte na celej ploche. Plochu nechajte riadne vytvrdnúť min. 24 hodín.

Dokončovacie práce 

Až je plocha poriadne vytvrdnutá, naneste na ňu 1 alebo 2 vrstvy náteru EpoStone gel. Zmes naneste gumovou stierkou, aby boli póry medzi jednotlivými kamienkami kompletne zaliate. Odporúčame dva nátery. Aplikačná doba medzi dvoma nátermi je 24 hodín. Plocha je plne použitelná za 24 hodín od posledného náteru.

 


8. marec 2015
6 rokov