Potrebujete poradiť?
+420 778 738 745   (Po – Pá: 8 – 12; 12.30 – 15.30)

Kam kamenný koberec položiť

Omrzela vás klasická dlažba a hľadáte niečo nevšedné? Univerzálnu pokládku, ktorú môžete využiť ako v exteriéri, tak v interiéri? Túto vlastnosť spĺňa kamenný koberec. Pozrime sa na jeho využitie a úpravu lôžka na pokládku kamienkového koberca.

Kamenný koberec v exteriéri

Kamenný koberec ozvláštni exteriér vášho domu. Či už sa rozhodnete pre jeho nanesenie na podlahu terasy, schody, vydláždenie príjazdovej cesty alebo okolie vonkaišieho bazéna, budete s výsledkom spokojní.


Kamienkový koberec do interiéru

Netradičné vizáže interiéru docielite aj za využitia kamienkového koberca. Hodí sa na vydláždenie kúpelne, ako obklad steny za televíziou alebo kuchynskou linkou.


Ako upraviť podklad pre pokládku koberce

Vo väčšine prípadoch nie sú potrebné náročné a zdĺhavé úpravy podložia pro kamenný koberec. V exteriéri možete nanášať na betónovú či kachlovú dlažbu. Prekážku nepredstavuje ani štrkový podklad, ktorý je však nutné zrovnať a prekryť geotextíliou. V interiéri je možné vykonať aplikáciu kamienkového koberca napríklad na parkety, betón ... Na úpravu vonku aj vo vnútri platí, že povrch podkladového ložka musí byť suchý a čistý. 


Aplikácia kamenného koberca

Naniesť kamenný koberec nie je nijako extrémne zložité, zvládne to každý domáci majster. Stačí si pripraviť kamienkovú zmes podla návodu, na pokladanom povrchu vyhladiť hladítkom a nechať poriadne vyschnúť a stvrdnúť. Nenechajte si prekĺznuť medzi prsty