Potrebujete poradiť?
+420 778 738 745   (Po – Pá: 8 – 12; 12.30 – 15.30)

Návod na pokládku kamenného koberce na beton

Podklad musí byť pred pokládkou suchý, zbavený nečistôt a väčších nerovností. Väčšia priehlbiny vyplňte vhodným materiálom, napr. Flexi lepidlom alebo betónovým poterom.

Ako pripraviť podklad

Podklad musí byť pred pokládkou suchý, zbavený nečistôt a väčších nerovností. Väčšia priehlbiny vyplňte vhodným materiálom, napr. Flexi lepidlom alebo betónovým poterom.

Ako připraviť zmes

Do pripravenej nádoby nalejte EpodurStone zložku "A" a zložku "B" spojovacie emulzie v predpísanom pomere podľa návodu na pokládku, ktorý dostanete spolu s dodaným materiálom. Obe zložky dôkladne premiešajte, najlepšie elektrickým miešadlom. Obsah vreca s kamenivom vsypte do plastovej nádoby, napr. Do 25 l stavebného alebo murárskeho vedrá. Pripravenú zmes vlejte do nádoby s kamenivom. Nepridávajte kamenivo do nádoby dodatočne! Potom emulziu s kamenivom poriadne premiešajte.

Ako zmes aplikovať na rovné plochy

Takto pripravenú zmes rozprestrite napr. Drevenou latou na pripravený podklad vo vrstve
cca 1 - 1,4 cm. Povrch zhutnite a vyhlaďte oceľovým hladidlom. Počas aplikácie náradie neustále utierajte riedidlom na báze acetónu, napr. S6006, aby sa naň zmes nelepila. Takto postupujte na celej ploche.

Ako zmes aplikovať na schody a zvislé plochy

Na schody a zvislé plochy je potrebné použiť debnenie. Najskôr si pripravte dosky, ktoré narežte na potrebnú dĺžku i výšku. Dosku preskrutkujte z vonkajšej strany rovnomerne niekoľkých skrutky, ktoré z vnútornej strany vymedzia potrebnú vzdialenosť debnenia od zvislej plochy. Takto pripravené debnenie zabaľte do zmršťovacej alebo potravinárskej fólie tak, aby na materiál nepriľnulo. Pri použití hobľovaných dosiek nemusíte dosky baliť do fólie, ale pred osadením je potreba vnútornú plochu potrieť jemne masťou. Dosky pripevnite pomocou hmoždiniek a skrutiek k zvislej ploche schodu až "na doraz" vymedzovacích skrutiek. Vrchná hrana dosky musí byť nad rovinou stupňa min. vo výške budúcej hornej hrany kamenného koberca. Pri aplikácii najskôr vyplňte zvislú časť starostlivým "ubíjaním" zmesi, najlepšie dreveným hranolom. Po úplnom naplnení zvislé plochy zmes aplikujte na vodorovnú plochu stupňa spôsobom, ako je popísané v časti "Aplikácia na rovné plochy".

 

Nenechajte si prekĺznuť medzi prsty