Potrebujete poradiť?
+420 778 738 745   (Po – Pá: 8 – 12; 12.30 – 15.30)

Návod na pokládku kamenného koberce v interiéri

Kvôli spotrebe aplikovaného materiálu musí byť podklad v interiéri pred pokládkou suchý, čistý
a ideálne rovný.

Ako pripraviť podklad

Kvôli spotrebe aplikovaného materiálu musí byť podklad v interiéri pred pokládkou suchý, čistý
a ideálne rovný.

Ako pripraviť zmes

Do pripravenej nádoby nalejte zložku A a zložku B spojovacie emulzie v predpísanom pomere podľa návodu, ktorý dostanete spolu s dodávkou materiálu. Obe zložky dôkladne premiešajte, najlepšie L miešadlom pri nízkych otáčkach miešadla. Obsah vreca s kamenivom vsypte do plastovej nádoby, 25l stavebného vedrá či murárskeho "Kalfas". Celú pripravenú zmes emulzie vlejte do nádoby s kamenivom. Kamenivo nepridávajte do nádoby dodatočne! Potom poriadne emulziu s kamenivom premiešajte.

Ako aplikovať základnú vrstvu

Takto pripravenú zmes rozprestrite drevenou latou na pripravený podklad vo vrstve cca 5-10 mm. Povrch vyhlaďte oceľovým hladidlom. Počas aplikácie náradie neustále utierajte riedidlom na báze acetónu, napr. S6006, aby sa naň zmes nelepila. Takto postupujte na celej ploche. Plochu nechajte riadne vytvrdnúť min. 24 hodín.

Dokončovacie práce

Po riadnom vytvrdnutí plochy je nutné naniesť jednu alebo dve vrstvy Epostone gélu. Zmes naneste gumovou stierkou, aby boli póry medzi jednotlivými kamienkami kompletne zaliate. Aplikačná doba medzi dvoma nátermi je 24 hodín. Plocha je plne pochôdzna za 24 hodín od posledného náteru.

 

Nenechajte si prekĺznuť medzi prsty